21 gegužės 03, Pirmadienis 17:44

Istorinis Klaipėdai įvykis pažymėtas pergale

Klaipėdos krepšinio mokykla džiaugiasi istoriniu įvykiu - pirmą kartą per dvylika mokyklos gyvavimo metų Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate varžosi mergaičių komanda.
Negana to, debiutas pažymėtas pergale: U12 mergaičių čempionate „Pirmasis iššūkis“ rezultatu 51:47 nugalėta kita Klaipėdos ekipa - Vlado Knašiaus KM „Fortum treneris“.
Taigi, istorinis įvykis ir dėl to, kad MKL čempionate tarpusavyje kovėsi dvi Klaipėdos ekipos.

„Suburti mergaičių komandą, ypač vieno amžiaus, nėra taip paprasta“, - pabrėžia Klaipėdos krepšinio mokyklos direktorius Laimonas Šapkauskas.

Minėtoje mokyklos komandoje yra ir vienuolikmečių, ir jaunesnių mergaičių.
„Jos jau anksčiau dalyvavo Žemaitijos moksleivių krepšinio lygoje ir įvairiuose turnyruose, varžėsi su jaunesniais berniukais, įgavo daug naudingos patirties, tad nusprendėme dalyvauti ir Moksleivių krepšinio lygos čempionate“, - pasidžiaugė L. Šapkauskas.
Šią mergaičių komandą treniruoja Klaipėdos krepšinio mokyklos treneris Tomas Tupalskis.
Jis teigė, kad kai kurias mergaites treniruoja nuo darželio.
„Po truputį būriau būriau ir subūriau šią komandą. Vienos mergaitės treniruojasi jau nuo penkerių metukų, kitos - nuo pirmos ar antros klasės. Komandos branduolys kartu nuolat treniruojasi jau trejus ar ketverius metus. Išbandėme jėgas ir tarptautiniame Rygos turnyre, tad į Lietuvos moksleivių krepšinio lygą nenėrėmė iškart stačia galva, be patirties - žinome, ką reiškia pergalių ir pralaimėjimų skonis“, - sakė T. Tupalskis.
Pasiteiravus, kokia metodika tenka vadovautis treniruojant mergaites, T. Tupalskis atsakė: „Su mergaitėmis dirbama kitaip nei su berniukais - jokiu būdu negalima kelti balso, viską reikia perteikti kitaip. Pastebiu tai, kad mergaitės yra labiau pareigingos, disciplinuotos ir greičiau įsisavina perteiktą informaciją nei to paties amžiaus berniukai. Išsikeli užduotis ir žingsniuoji į priekį“, - sakė treneris.
Tiesa, jis teigė, kad tiek tarp berniukų, tiek tarp mergaičių po pralaimėtų rungtynių būna ir ašarų.
„Tai neatsiejama sporto dalis. Jei nebus pralaimėjimų, neateis ir pergalės. Reikia tai išgyventi ir iš kiekvienų rungtynių pasisemti kuo daugiau patirties“, - akcentavo treneris.

Šioje mergaičių komandoje ryškėja ir krepšinio perliukas - Augustė Pušinskaitė. Ji pirmose Lietuvos moksleivių krepšinio lygos rungtynėse prie pergalės pridėjo 19 taškų.

„Aš ją treniruoju jau nuo penkerių metukų. Tai ryškus talentas. Ji nuolat išsiskiria savo žaidimu“, - džiaugėsi T. Tupalskis.

Kai kurie krepšinio ekspertai jau vis garsiau kalba, kad minėtoji jaunoji žaidėja ateityje gali būti panašaus ryškumo žvaigždutė kaip į Prancūziją išvykusi palangiškė Justė Jocytė.

Daugiau šioje kategorijoje:
« Birželis 2021 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30