Results

 

Boys born 2003-2004 years

 
NR. TEAM I II III IV V VI POINTS PLACE
I Klaipėdos KM (LTU)          

  83:44

  

    46:43

2    

    44:73

 

 78:57

2        

    72:57

2    

 9  II
II Ventspils Spars (LAT)

 44:83

1

 51:76

1

 42:72

1

 65:70

1

 48:68

1

 5  VI
III Telšių SRC (LTU)

 43:46

1

 76:51

2

 63:75

1

 52:41

2

 43:54

1

 7  IV
IV Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)

 73:44

2

 72:42

2

 75:63

2

 71:42

2

 65:43

2

 10  I
V Riga East Ball (LAT)

 57:78

1

 70:65

2

 41:52

1

 42:71

1

 50:57

1

 6  V
VI Raseinių KKSC (LTU)

 57:72

1

 68:48

2

 54:43

2

 43:65

1

 57:50

2

 8  III

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
REZULT
 
TEAM   TEAM RESULT
2019.09.27 (Friday)
Klaipėdos KM (LTU) VS Ventspils Spars (LAT)  83:44
Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU) VS Riga East Ball (LAT)  71:42
Telšių SRC (LTU) VS Raseinių KKSC (LTU)  43:54
2019.09.28 (Saturday)
Raseinių KKSC (LTU) VS Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)  43:65
Klaipėdos KM (LTU) VS Riga East Ball (LAT)  78:57
Telšių SRC (LTU) VS Ventspils Spars (LAT)  76:51
Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU) VS Telšių SRC (LTU)  75:63
Klaipėdos KM (LTU) VS Raseinių KKSC (LTU)  72:57
Riga East Ball  (LAT) VS Ventspils Spars (LAT)  70:65
2019.09.29 (Sunday)
Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU) VS Ventspils Spars (LAT)  72:42
Raseinių KKSC (LTU) VS Riga East Ball (LAT)  57:50
Klaipėdos KM (LTU) VS Telšių SRC (LTU)  46:43
Klaipėdos KM (LTU) VS Šiaulių KA "Saulė"-ASKA  44:73
Telšių SRC (LTU) VS Riga East Ball (LAT)  52:41
Raseinių KKSC (LTU) VS Ventspils Spars (LAT)  68:48

Boys born 2005 years

A Group

NR. TEAM I II III IV POINTS PLACE
I Klaipėdos KM-I (LTU)  

 70:48

2

 66:29

2

 88:46

2

 6  I
II Sostinės KM-II (LTU)

 48:70

1

 

 70:56

2

 71:77

1

 4  II
III Riga East Ball (LAT)

 29:66

1

 56:70

1

 

 48:45

2

 4  IV
IV Vilniaus KM-II (LTU)

46:88

 77:71

2

 45:48

1

   4  III

B group 

NR. TEAM I II III IV POINTS PLACE
I Sostinės KM-I (LTU)  

 44:53

1

 86:36

2

 68:28

2

 5  II
II Vilniaus KM-I (LTU)

 53:44

2

 

 68:37

2

 72:40

2

 6  I
III Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)

 36:86

1

 37:68

1

 

 64:47

2

 4  III
IV Klaipėdos KM-II (LTU)

28:68

 40:72

1

 47:64

1

   3  IV

TEAM   TEAM RESULT
2019.09.27 (Friday)
Sostinės KM-II (LTU) VS Riga East Ball (LAT)  70:56
Sostinės KM-I (LTU) VS Klaipėdos KM-II (LTU)  68:28
Klaipėdos KM-I (LTU) VS Vilniaus KM-II (LTU)  88:46
Vilniaus KM-I (LTU) VS Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)  68:37
2019.09.28 (Saturday)
Klaipėdos KM-I (LTU) VS Riga East Ball (LAT)  66:29
Sostinės KM-II (LTU) VS Vilniaus KM-II (LTU)  71:77
Sostinės KM-I (LTU) VS Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)  86:36
Vilniaus KM-I (LTU) VS Klaipėdos KM-II (LTU)  72:40
Klaipėdos KM-I (LTU) VS Sostinės KM-II (LTU)  70:48
Riga East Ball (LAT) VS Vilniaus KM-II (LTU)  48:45
Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU) VS Klaipėdos KM-II (LTU)  64:47
Sostinės KM-I (LTU) VS Vilniaus KM-I (LTU)  53:44
    2019.09.29 (Sunday)
 A1 Klaipėdos KM-I  Semifinal  B2 Sostinės KM-I  57:55
B1 Vilniaus KM-I Semifinal A2 Sostinės KM-II  43:38
 A3 Vilniaus KM-II  Place 5-8  B4 Klaipėdos KM-II  52:38
B3 Šiaulių KA "Saulė"-ASKA Place 5-8 A4 Riga East Ball  63:42
 Sostinės KM-II Place 3-4 Sostinės KM-I  35:75
 Klaipėdos KM-I FINAL Vilniaus KM-I   53:47
 Klaipėdos KM-II Place 7-8 Riga East Balll   32:35
 Vilniaus KM-II Place 5-6  Šiaulių KA "Saulė"-ASKA  42:63

Boys born 2006 years

NR. TEAM I II III IV V VI POINTS RESULT
I Klaipėdos KM (LTU)

 

 64:32

2

 76:64

2

 44:52

1

 62:50

2

 46:36

2

 9  I
II Mažeikių SM (LTU)

 32:64

1

 

 58:63

1

 35:58

1

 48:72

1

 31:54

1

 5  VI
III Plungės SRC (LTU)

64:76

 63:58

2

 

 43:69

1

 27:53

1

 45:73

1

 6  V
IV Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)

 52:44

2

 58:35

2

 69:43

2

 

 30:48

1

 35:54

1

 8  IV
V Gargždų SM (LTU)

 50:62

1

 72:48

2

 53:27

2

 48:30

2

 

 55:57

1

8  III
VI Marupes SC (LAT)

 36:46

1

 54:31

2

73:45

2

 54:35

2

 57:55

2

   9  II

 

TEAM   TEAM RESULT
2019.09.27 (Friday)
Klaipėdos KM (LTU) VS Mažeikių SM (LTU)  64:32
Marupes SC (LAT) VS Gargždų SM (LTU)  57:55
Plungės SRC (LTU) VS Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)  43:69
2019.09.28 (Saturday)
Marupes SC (LAT) VS Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)  54:35
Klaipėdos KM (LTU) VS Gargždų SM (LTU)  62:50
Plungės SRC (LTU) VS Mažeikių SM (LTU)  63:58
Klaipėdos KM (LTU) VS Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)  44:52
Marupes SC (LAT) VS Plungės SRC (LTU)  73:45
Gargždų SM (LTU) VS Mažeikių SM (LTU)  72:48
2019.09.29 (Sunday)
Klaipėdos KM (LTU) VS Plungės SRC (LTU)  76:64
Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU) VS Gargždų SM (LTU)  30:48
Marupes SC (LAT) VS Mažeikių SM (LTU)  54:31
Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU) VS Mažeikių SM (LTU)  58:35
Klaipėdos KM (LTU) VS Marupes SC (LAT)  46:36
Plungės SRC (LTU) VS Gargždų SM (LTU)  23:57

 

 Boys born 2007 years

A group

NR. TEAM I II III IV POINTS PLACE
I Klaipėdos KM (LTU)  

 75:36

2

 76:37

2

 67:8

2

 6  I
II Žarska Akademia Koszykowki (POL)

 36:75

1

 

 49:64

1

 65:20

2

 4  III
III Mažeikių SM (LTU)

 37:76

1

 64:49

2

 

 73:13

2

5  II
IV Riga East Ball (LAT)

8:67

1 

 20:65

1

 13:73

1

  3  IV

B group

NR. TEAM I II III IV POINTS PLACE
I Sostinės KM (LTU)  

 57:27

2

 59:21

2

 76:21

2

 6  I
II Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU)

 27:57

1

 

 59:46

2

 57:27

2

 5  II
III Vilniaus KM (LTU)

 21:59

1

 46:59

1

 

 52:31

2

 4  III
IV Venstpils Spars (LAT)

21:76

 27:57

1

 31:52

1

   3  IV

 

TEAM   TEAM RESULT
2019.09.27 (Friiday)
Žarska Akademia Koszykowki (POL) VS Mažeikių SM (LTU)  49:64
Sostinės KM (LTU) VS Ventspils Spars (LAT)  76:21
Klaipėdos KM (LTU) VS Riga East Ball (LAT)  67:8
Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU) VS Vilniaus KM (LTU)  59:46
2019.09.28 (Saturday)
Sostinės KM (LTU) VS Vilniaus KM (LTU) 59:21 
Šiaulių KA "Saulė"-ASKA (LTU) VS Venstpils Spars (LAT)  57:27
Žarska Akademia Koszykowki (POL) VS Riga East Ball (LAT) 65:20 
Klaipėdos KM (LTU) VS Mažeikių SM (LTU) 76:37 
Vilniaus KM (LTU) VS Ventspils Spars (LAT) 52:31 
Sostinės KM (LTU) VS Šiaulių KA "Saulė"- ASKA (LTU) 47:36 
Mažeikių SM (LTU) VS Riga East Ball (LAT) 73:13 
Klaipėdos KM (LTU) VS Žarska Akademia Koszykowki (POL)  75:36
2019.09.29 (Sunday)
B1 Sostinės KM(LTU) Semifinal A2 Mažeikių SM  50:47
A1 Klaipėdos KM Semifinal B2 Šiaulių KA "Saulė"-ASKA  68:39
A3 Žarska Akademia Koszykowki Place 5-8 B4 Ventspils Spars  51:41
B3 Vilniaus KM Place5-8 A4 Riga East Ball  75:15
 Šiaulių KA "Saulė"-ASKA Place 3-4  Mažeikių SM  43:35
 Riga East Ball Place 7-8  Ventspils Spars  12:52
 Žarska Akademia Koszikowki Place 5-6  Vilniaus KM  32:24
 Sostinės KM FINAL  Klaipėdos KM  51:47

 Boys born 2008 years

A Group

NR. TEAM I II III IV POINTS PLACE
I Klaipėdos KM-I (LTU)

 

 

 42:32

2

 42:28

2

 42:19

2

 6  I
II Sostinės KM-II (LTU)

 32:42

1

 

 33:43

1

 49:34

2

 4  III
III Maskvos CSKA-II (RUS)

 28:42

1

 43:33

2

 

 33:31

2

 5  II
IV Klaipėdos KM-2009 (LTU)

19:42

 34:49

1

 31:33

1

   3  IV

B Group

NR. TEAM I II III IV POINTS PLACE
I Sostinės KM-I (LTU)  

33:62

 56:44

2

 41:25

2

 5  II
II Maskvos CSKA-I (RUS)

 62:33

2

 

 60:27

2

 79:11

2

 6  I
III Šilutės SM (LTU)

 44:56

1

 27:60

1

 

 49:22

2

 4  III
IV Klaipėdos KM-II (LTU)

25:41

1 

 11:79

1

 22:49

1

   3 IV

 

TEAM   TEAM RESULT
2019.09.27 (Friday)
Sostinės KM-II (LTU) VS Maskvos CSKA-II (RUS)  33:43
Maskvos CSKA-I (RUS) VS Šilutės SM (LTU)  60:27
Sostinės KM-I (LTU) VS Klaipėdos KM-II (LTU)  41:25
Klaipėdos KM-I (LTU) VS Klaipėdos KM-2009 (LTU)  42:19
2019.09.28 (Saturday)
Klaipėdos KM-I (LTU) VS Maskvos CSKA-II (RUS)  42:28
Maskvos CSKA-I VS Klaipėdos KM-II  79:11
Sostinės KM-II (LTU) VS Klaipėdos KM-2009 (LTU)  49:34
Sostinės KM-I (LTU) VS Šilutės SM (LTU)  56:44
Maskvos CSKA-II (RUS) VS Klaipėdos KM-2009  33:31
Šilutės SM (LTU) VS Klaipėdos KM-II (LTU)  49:22
Sostinės KM-I (LTU) VS Maskvos CSKA-I (RUS)  33:62
Klaipėdos KM-I (LTU) VS Sostinės KM-II (LTU)  42:32
2019.09.29 (Sunday)
A1 Klaipėdos KM-I Semifinal B2 Sostinės KM-I 29:21
B1 Maskvos CSKA-I Semifinal A2 Maskvos CSKA-II  57:17
A3 Sostinės KM-II Place 5-8 B4 Klaipėdos KM-II  47:42
B3 Šilutės SM Place 5-8 A4 Klaipėdos KM-2009  34:20
 Maskvos CSKA-II Place 3-4  Sostinės KM-I  26:58
 Klaipėdos KM-2009 Place 7-8  Klaipėdos KM-II  36:28
 Sostinės KM-II Place 5-6  Šilutės SM  34:54
 Klaipėdos KM-I FINAL  Maskvos CSKA-I  58:70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Spalis 2019 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31