17 gegužės 03, Trečiadienis 07:11

GATVĖS KREPŠINIO TURNYRŲ

T A I S Y K L Ė S

1. KOMANDOS

Žaidžiama trys prieš tris žaidėjus (3x3), į vieną krepšį.

• Turnyro metu dalyviai privalo turėti sportinę aprangą bei asmens dokumentą su nuotrauka.
  • Komanda, kuri įrašyta tvarkaraštyje pirma - rungtyniauja vilkėdami turnyro marškinėlius, o antra komanda su savo apranga.

2. VARŽYBOS

• Rungtynių vietą ir laiką komandos sužino informacinėje lentoje bei iš informatoriaus pranešimų.
  • Prieš rungtynes 5 min. skiriamos komandos apšilimui. Rungtynių trukmė 10 min., nestabdant laiko.
  • Rungtynes pradedanti komanda išaiškinama burtų keliu.
  • Už taiklų metimą – 1 taškas, už metimą už 6.25 m. linijos – 2 taškai.
  • Rungtynes puolime pradedanti komanda išaiškinama burtų keliu. Tai atlieka aikštelės teisėjas. Burtus laimėjusi komanda pradeda žaidimą iš už  6,25 m linijos. Ji ataką pradeda „check ball‘u“. Jei komanda pasirenka gynybą, tai pratęsimo atveju ji pradeda valdyti kamuolį pirma.
  • Rungtynėse nėra „ginčo“ išmetimų. Esant tokioms situacijoms, kamuolys atitenka tą ataką besigynusiai komandai.
  • Įmetus kamuolį į krepšį, puolusi komanda negali liesti kamuolio iki tol, kol jo nepalietė besigynusi komanda. Jeigu puolusi komanda po taškų palietė kamuolį, ji baudžiama technine pražanga (ji neįskaičiuojama į komandines pražangas). Už techninę pražangą skiriamas vienas (1) baudos metimas. Jei ilgiau nei 5 sekundes besigynusi komanda nepaima kamuolio, tai kamuolį gali paimti puolusi komanda, kuri gali pradėti naują ataką kamuoliui esant už tritaškio linijos. Jeigu besigynusi komanda pasiima kamuolį, tai kitai komandai draudžiama spausti. Besigynusi komanda privalo išsivaryti kamuolį už tritaškio linijos arba atlikti perdavimą komandos draugui už tritaškio linijos.
  • Besiginančiai komandai atkovojus ar perėmus kamuolį, jis turi būti grąžintas už 6,25 m linijos (perdavimas nebūtinas).
  • Kamuoliui patekus už aikštelės ribų, komandos pradeda ataką už 6,25 m linijos „check ball“ būdu.
  • Pirmojo ginčo atveju kamuolys atitenka gynyboje rungtynes pradėjusiai komandai, kitais ginčų atvejais – paeiliui.
  • Keitimų skaičius neribojamas, tai vykdoma sustabdžius žaidimą ar  pelnius taškus.
  • Kabintis už lanko rungtynių ir apšilimo metu - draudžiama!
  • Pražangos

• Už pražangą metimo metu skiriamas vienas (1) baudos metimas. Jei prasižengta metant iš už 6,25 m linijos, skiriami du (2) baudos metimai.
    • Jeigu pražanga buvo užfiksuota atliekant metimą, kuris buvo taiklus, tuomet taškai įskaitomi ir skiriamas vienas (1) baudos metimas.
    • Už nesportinę pražangą skiriami du (2) baudos metimai. Už techninę pražangą skiriamas vienas (1) baudos metimas. Po nesportinės ar techninės pražangos kamuolys lieka baudą metusiai komandai.
    • Komanda išnaudoja komandinių pražangų limitą, kuomet rungtynėse bendrai surenka 6 (šešias) pražangas. Komandai surinkus 6 pražangas, kiekviena kita pražanga (7, 8 ir 9) baudžiama 2 baudos metimais. Jeigu pražanga buvo užfiksuota atliekant metimą, kuris buvo taiklus, tuomet taškai įskaitomi ir skiriamas vienas (1) baudos metimas.
    • Komandai pažeidus taisykles 10 kartų ir daugiau – metami 2 baudos metimai ir kamuolys atitenka juos metusiai ekipai.
    • Jei, prasižengus ir teisėjui paskyrus baudos metimą (-us), baigiasi rungtynėms skirtas laikas, metimas (-ai) atliekamas (-i), pasibaigus rungtynėms.
    • Baudos metimui skiriamos 8 sekundės.
    • Vilkinimas arba tyčinis pasyvus žaidimas (t.y. kuomet nebandoma atakuoti krepšio) yra vertinamas kaip taisyklių pažeidimas. Jį nustato rungtynių teisėjas, kuris iš pradžių perspėja, o po to gali atiduoti kamuolį besiginančiai komandai.
    • Siekiant išvengti nesusipratimų žaidėjams neskaičiuojamos asmeninės pražangos ir žaidėjas negali būti pašalintas dėl pražangų limito (išskyrus už nesportines ar technines pražangas).

4. REZULTATAI

• Rungtynių rezultatą fiksuoja bei iškylančius neaiškumus sprendžia teisėjas.
  • Pavėlavusiai ar neatvykusiai komandai įskaitomas pralaimėjimas 0:21.
  • Rungtynės vyksta iki 21 įmesto taško arba 10 minučių.
  • Jei 10 minučių laikas baigėsi, nugalėtoju skelbiama komanda, surinkusi daugiau taškų. Jeigu nustatytas rungtynių laikas baigiasi lygiosiomis, tuomet rungtynėse žaidžiamas pratęsimas, kurį su kamuoliu pradeda rungtynių pradžioje besigynusi komanda. Komanda, kuri pratęsimo metu pirmoji pelno 2 (du) taškus, skelbiama rungtynių nugalėtoja. Pratęsimo metu netaikoma (21) įmestų taškų taisyklė.

Papildoma informacija